Program integracyjny kierowany do Państwa firmy jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb i wymagań. Impreza tego typu ma za zadanie wzmacniać relację międzyludzkie, kreować wspólne zrozumienie w działaniu. Uczestnicy mają często wyznaczane zadania, podczas realizacji których przełamywane są bariery ludzkie a pracownicy mogą się lepiej poznać i zrozumieć swoje zachowania.. Imprezy firmowe należy dzielić na dwie części : dzienny program outdoorowy lub szkolenie oraz wieczorny program rozrywkowy.

Organizując imprezę firmową należy uwzględnić takie rzeczy jak:

1. Lokalizacja oraz czas trwania
Czy event firmowy będzie jednodniowy czy np. weekendowy? Jest to bardzo ważny punkt ponieważ od tego uzależniony jest plan działania. Organizując imprezę jednodniową nie należy wybierać miejsca oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów gdyż więcej czasu pracownicy spędzą w podróży niż na wspólnej integracji.
2. Program imprezy
Planując imprezę firmową należy wziąć pod uwagę preferencje pracowników ponieważ eventy firmowe z założenia powinny gwarantować bogaty program. Jeżeli pośród uczestników przeważać będą aktywni i lubiący rywalizację ludzie, to warto zadbać o konkurencje na świeżym powietrzu np. piłkarzyki, paintball, kajaki. Program artystyczny z gwiazdą kabaretu lub estrady niemal zawsze się sprawdzą. Po intensywnym dniu na świeżym powietrzu integrację należy przenieść do lokalu gdzie czas umili dobra muzyka i alkohol.
3. Rodzinnie czy w gronie pracowników?
Czy na event firmowy zaprosić tylko pracowników, czy też zadbać o osoby towarzyszące? A co z dziećmi? Rolą organizatora jest wsłuchanie się w rzeczywiste potrzeby współpracowników.

gastro martini - agencja eventowa